24 лютого 2022 року о 5 годині ранку росія завдала ракетних ударів по території України й розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Почалася Велика Вітчизняна війна Українського Народу проти нацистсько-фашистської орди рф. Українці стали на захист Рідної Землі. Ми впевнені - Україна переможе! За нами Правда, з нами Бог! Нас підтримує весь світ! Українці - вільний, нескорений народ! Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!

четвер, 21 листопада 2024 р.

23 листопада - День пам'яті жертв Голодомору

Вшановуємо пам'ять жертв голодомору та політичних репресій


Голодомор 1932 - 1933 рр., 1946-1947 рр. - страшна трагедія в історії нашої держави. За оцінками дослідників, втрати від голоду становили від 7 до 10 млн. осіб, понад третина з них - діти.
Голодомор в Україні спричинив глибокі наслідки. І саме тому ми повинні повною мірою врахувати всі ці наслідки і добитися істини та правди, а також виявити його причини.
Люди не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об'єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії.

Голодомор 1932-1933 років в Україні

Всебічні, правдиві знання допоможуть уникнути подібних катастроф у майбутньому. Головне - не допустити цього у теперішньому суспільстві. Це стане найбільшим вшануванням пам'яті жертв страшної трагедії.

Мультфільм "Голодний дух"

Щорічно четверту суботу листопада в Україні проголошено Днем пам’яті про жертв цієї трагедії.
 
ЗАПАЛИ СВІЧКУ ЗА НЕВИННО ПОМЕРЛИМИ... 
ПАМ'ЯТАЙ! ОСТАННЯ СУБОТА ЛИСТОПАДА... 16.00... 


Український інститут національної пам’яті оприлюднив інформаційні матеріали до цьогорічних роковин. Інформаційна кампанія на вшанування пам’яті жертв проходитиме під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».

Пам’ятаємо злочин сталінського геноциду та його жертв. Єднаємося, тому що єдність є запорукою нашої перемоги. Роз’єднаність і непорозуміння стали причиною втрати українцями власної держави у 1920-х, її окупації більшовиками і вчинення злочину геноциду. 

Перевір себе. 

Вікторина "Голодомор - геноцид українського народу"



Повномасштабна війна в Україні 2022-2024... і путінське "можем павтаріть"

Згідно з новими доказами
, зібраними експертами з прав людини, росія активно готувалася до викрадення запасів зерна і голоду українського населення за кілька місяців до того, як диктатор володимир путін віддав наказ про повномасштабне вторгнення. Про це повідомляє Independent. 
У новому звіті міжнародної правозахисної юридичної компанії Global Rights Compliance йдеться про те, що коли російські танки перетнули кордон 24 лютого 2022 року, вони навмисно націлилися передусім на багаті на зерно райони та інфраструктуру виробництва харчових продуктів. GRC виявила, що російський оборонний підрядник почав закуповувати вантажівки для перевезення зерна, а також три нові 170-метрові суховантажі ще в грудні 2021 року. Це свідчить про завчасне планування розграбування українських продовольчих ресурсів «у безпрецедентних масштабах». 
росія почала захоплювати українські фермерські господарства менш ніж за тиждень після вторгнення, а на піку вивозила з окупованих територій 12 000 тонн зерна на день. 
Докази «висококоординованого рівня попереднього планування» будуть надані Міжнародному кримінальному суду, і GRC сподівається, що це призведе до першого міжнародного судового переслідування путіна за воєнний злочин голоду як методу ведення війни. 
Катріона Мердок, партнер Global Rights Compliance, вважає, що «дуже ймовірно», що росія буде визнана винною. «росія не лише застосувала багатосторонній підхід, взявши в облогу цивільне населення, руйнуючи критично важливу інфраструктуру, а й заздалегідь спланувала захоплення і розграбування сільськогосподарської продукції в рамках підступного плану. москва спровокувала глобальну продовольчу кризу й атакувала сільськогосподарський сектор України як тактику ведення війни», – заявила Мердок. 
Ринкова вартість зерна, викраденого з України, оцінюється в $1 млрд на рік. Кілька приватних українських зернових компаній були примусово включені до складу російського державного оператора, повідомляє GRC.
 

Фермер із Запоріжжя розповів, що російські війська захопили його зернове господарство через п'ять днів після початку повномасштабного вторгнення. 
«Протягом наступних тижнів були помічені численні колони транспортних засобів, які перевозили зерно в напрямку Кримського півострова, а GPS-трекери на викрадених вантажівках фермерів показують, що вони їхали через Крим до росії», – повідомляє GRC. На супутникових знімках, наданих GRC виданню The Independent, видно вантажівки-зерновози на складі в Мелітополі в Запорізькій області з номерними знаками, зареєстрованими в окупованому Криму. На інших знімках видно вагони з написом «зерно», що від'їжджають із залізничної станції Бердянськ у Запоріжжі. А на іншому знімку, зробленому в березні 2023 року, видно новозбудоване зерносховище в Мелітополі, заповнене збіжжям.
Юсуф Саїд Хан, старший юрист GRC, назвав «безпрецедентним у сучасній історії» те, що росія перетворила на зброю зернову галузь України. Окрім впливу на громадян України, російське вторгнення вплинуло на мільйони людей по всьому світу, посиливши глобальну продовольчу безпеку – до війни Україна була найбільшим у світі виробником пшениці. Джерело


Нині ми маємо українську державу, українську армію, яка ефективно нищить російського агресора. З нами цілий вільний світ, який допомагає не лише ресурсами, але й зброєю. Тому Путіну не вдасться повторити Сталіна – Голодомору більше не буде. Зокрема тому, що ми пам’ятаємо про жертв 1932-1933 років і ця пам’ять робить нас сильними в нинішній війні. Тому ми вистоїмо й переможемо.

Немає коментарів:

Дописати коментар