На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 29 вересня 2019 року № 849, Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка доступна в мережі Інтернет за посиланням: https://osvita.diia.gov.ua/.
На онлайн-платформі кожен громадянин може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом у вигляді освітніх серіалів. Вони складаються з 7–11 серій, тривалістю до 10 хвилин. Замість рівнів – сезони, а замість уроків – освітні відеосюжети за участю експертів. У процесі спілкування вони допомагають засвоїти знання та здобути навички орієнтування в цифровому просторі.
У нашій бібліотеці можна безкоштовно отримати доступ до сайту «Дія. Цифрова освіта» та пройти навчання з цифрової грамотності. Бібліотекар надасть консультації щодо окремих можливостей та послуг Дії. Першочергово ми доносимо нашим користувачам, що існує Дія як портал державних послуг, Дія як застосунок (додаток) у смартфоні і Дія як навчальна платформа. Дія – це один портал, де можна отримати всі послуги онлайн: швидко, зручно та людяно. Дія – це застосунок в якому усі потрібні документи в одному місці, у вашому смартфоні. Дія. Цифрова освіта – навчальна платформа з онлайн-курсами: (базовий із цифрової грамотності, для вчителів і для батьків, для держслужбовців та багато інших). Ми вчимо наших відвідувачів користуватися всіма можливостями цього проєкту.
З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку. Освітні серіали тут.
Знаходимо попутника для міжміської поїздки
Сайт Blablacar дає можливість легко знайти попутника, який, наприклад, щодня їде своїм авто за таким само маршрутом, як і ви.
Blablacar в основному орієнтований на міжміські поїздки – тут ви заздалегідь можете подивитись, хто їде за потрібним вам маршрутом та обрати прийнятну для вас ціну.
Шукаємо лікаря на DOC.ua
Якщо ви стомилися висиджувати як мінімум дві черги в міських амбулаторіях: спершу до терапевта, а потім вже до спеціалізованого лікаря і якщо ви готові відмовитись від безплатної медицини на користь платного, але швидкого та зручного медичного сервісу, скористуйтеся онлайн-порталом на зразок Doc.ua.
Тут ви маєте змогу, не виходячи з дому, знайти потрібного вам кваліфікованого спеціаліста. По-перше, ви можете скористатись функцією онлайн-діагностики – самостійно обрати ті симптоми, які вас турбують. Відповідно до них система підкаже вам, до яких лікарів краще звернутись. Потім вам необхідно буде обрати одного з них, звернувши обов’язкову увагу на кваліфікацію, досвід роботи, рейтинг та відгуки інших користувачів про нього. Крім того, є можливість обрати лікаря, який приймає недалеко від вашого дому. Якщо зробили свій вибір – одразу записуйтесь на прийом.
Записуємося до лікаря на сайті HELSI.ME
HELSI.ME – сучасна, зручна та надійна електронна медична система, створена для пацієнтів, лікарів, державних та приватних медичних закладів.
HELSI ДЛЯ ПАЦІЄНТІВ – ЦЕ:
- можливість легко знайти та обрати свого лікаря;
- швидкий запис на прийом онлайн – себе та членів своєї родини;
- доступ до своєї електронної медичної картки (ЕМК);
- миттєві результати аналізів і діагностики в кабінеті пацієнта;
- доступ до призначень лікаря та плану лікування.
Державна служба зайнятості пропонує Покрокову інструкцію як це зробити.
- поставити питання та взяти участь в обговоренні різних тем на форумі сайту Національного центру електронного урядування
- надіслати звернення з будь-якої проблеми до органів виконавчої влади (веб-сайт «Урядовий контактний центр»)
- надіслати податкову та фінансову звітність платника податків в електронній формі (сайт Державної фіскальної служби України)
- перевірити свідоцтва платника єдиного податку (сайт Державної фіскальної служби України)
- подати скаргу або звернення до органу Пенсійного фонду України
- висловити та обговорити проблеми, пов’язані з фінансовою діяльністю (форум сайту Міністерства фінансів України)
- отримати відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (сайт Міністерства юстиції України)
- дізнатися про роботу Центру надання адміністративних послуг м. Помічна
- в Кабінеті електронних сервісів Міністерства юстиції України отримати документи з державних реєстрів в режимі онлайн, знайти законодавчі документи та шаблони документів
- на Порталі державних послуг переглянути інформацію про послуги, які надають громадянам та бізнесу державні органи України
- на порталі електронних послуг «Пенсійний консультант» ви можете перевірити правильність розміру пенсії або здійснити її перерахунок, отримати консультацію експертів
- подати електронне звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування та отримати відповідь в електронній формі
- знайти роботу (Єдиний портал Державної служби зайнятості України «Труд»),
- скористатися інформацією сторінки у мережі Facebook «Потрібна робота?»
- розрахувати орієнтовний розмір субсидії на оплату житлово-комунальних послуг
- отримати виписку із системи персоніфікованого обліку на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України
- отримати онлайн консультацію Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна»
- скористатися публічною кадастровою картою України (Земельний портал України)
- отримати довідкову інформацію з єдиного державного реєстру судових рішень (веб-портал «Судова влада України»)
- пройти реєстрацію для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні якості освіти (сайт Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти)
- знайти лікаря та записатися до нього на прийом, не виходячи з дому
- на сайті онлайн будинку юстиції отримати повторні документи про державну реєстрацію актів цивільного стану, здійснити державну реєстрацію громадської організації, зі статусом юридичної особи
- оформити субсидію онлайн
- створити особистий кабітет Приват24 та сплатити комунальні платежі
- зарезервувати та придбати проїзні пасажирські документи на залізничний транспорт (сайт Укрзалізниці)
- сплатити комунальні платежі, рахунки за мобільний та міський телефони, Інтернет, кабельне телебачення (сайт Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта»)
- EasyPay – легкі та надійні оплати будь-якого сервісу чи послуги
- Платіжна система Portmone. Комфортні оплати у два кліки. Комуналка, мобілка, інтернет та ще 3000 послуг
- ipay.ua. Онлайн платежі та перекази за 1 хвилину
- переглянути відкриті бази даних для українців
- дізнатися більше про свого бізнес-партнера, перевірити його надійність (Реєстр платників ПДВ на сайті Державної фіскальної служби України)
- скористатися бізнес-каталогом підприємств України
- переглянути електронну базу даних на 60 тисяч військовополонених часів Другої світової війни – уродженців України.
До вашої уваги – ЄДИНІ ТА ДЕРЖАВНІ РЕЄСТРИ, де ви можете отримати необхідну інформацію, документи та довідки
Єдині та Державні реєстри інформаційної мережі Міністерства юстиції України створені та функціонують відповідно до законодавства України, що складають закони України, акти Кабінету Міністрів України, відомчі нормативно-правові акти, а також інші документи правового характеру.
- Реєстр методик проведення судових експертиз
- Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів
- Єдиний реєстр громадських формувань
- Реєстр громадських об’єднань
- Єдиний реєстр нотаріусів
- Державний реєстр атестованих судових експертів
- Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів
- Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень
- Державний реєстр обтяжень рухомого майна
- Спадковий реєстр
- Реєстр спеціальних бланків документів інформаційної системи Міністерства юстиції України
- Єдиний реєстр довіреностей
- Державний реєстр друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності
- Державний реєстр актів цивільного стану громадян
- Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство
- Державний реєстр речових прав на нерухоме майно
- Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення
Уся інформація про правові підстави функціонування Єдиних та Державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України, умови надання доступу та користування інформацією з них є відкритою та розміщена на офіційних веб-сайтах Міністерства юстиції України та Держінформюсту.
Немає коментарів:
Дописати коментар