24 лютого 2022 року о 5 годині ранку росія завдала ракетних ударів по території України й розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Почалася Велика Вітчизняна війна Українського Народу проти нацистсько-фашистської орди рф. Українці стали на захист Рідної Землі. Ми впевнені - Україна переможе! За нами Правда, з нами Бог! Нас підтримує весь світ! Українці - вільний, нескорений народ! Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!

Безпека в Інтернеті/АнтиБулінг

Безпека в ІнтернетіВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ!
 
Що дозволено і що не дозволено в Інтернеті 
Інтернет є публічним місцем. Працюючи в он-лайні, слід дотримуватися основних правил так само, як ви дотримуєтеся правил дорожнього руху, перебуваючи за кермом. 
Закони стосуються й Інтернету 
Хоча більшість законів було створено до того, як Інтернет набув широкого розповсюдження, дія законів розповсюджується і на Інтернет. Все, що є незаконним у повсякденному житті, є незаконним і в он-лайні.
Надаючи безпрецедентні можливості для вільного спілкування, Інтернет водночас надає й відповідальність. Зокрема, ви несете відповідальність за вміст і законність свого веб-сайту. 
Авторське право 
Авторське право захищає спосіб, в який ви втілюєте ідею в життя, але не саму ідею. Копіювати з Інтернету для використання в особистих цілях дозволено, але передавати та подавати такий матеріал як власний не можна. Наприклад, якщо ви використовуєте матеріал для своєї презентації, то маєте посилатися на джерело.


ПРО ІНФОРМАЦІЙНУ БЕЗПЕКУ 
Пам'ятайте 
Розмістивши інформацію в Інтернеті, ви втрачаєте контроль над нею і в більшості випадків вже ніколи не зможете видалити всі її копії. 
Перевіряйте 
Завжди слід переконатися, що ви знаєте людину, якій надаєте інформацію, і знаєте, для чого її буде використано. 
Думайте 
Чи безпечно розміщувати особисту інформацію на своєму веб-сайті, якщо ви не впевнені в тому, для чого вона використовується? 
Зазначте 
Імена учнів, їхні фотографії та іншу особисту інформацію, що міститься у шкільному журналі, публікувати на шкільному веб-сайті лише зі згоди учнів та їхніх батьків.

Корисні звички інформаційної гігієни на кожен день

Безпека дитини в Інтернеті

"Зупинимо булінг разом". Тематичні плакати
Користуйся Інтернетом безпечно. Корисні матеріали від Мінцифри (2021)
ІНТЕРНЕТ БЕЗПЕКА. КОІППО Методичні рекомендації, дидактичні  та інструктивні матеріали, посібники, можливості для навчання, онлайнові ігри, ресурсні платформи, подкасти, критичний аналіз інформації, дешифрування фейків
БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ: ПОПЕРЕДЖЕННЯ, ОСВІТА, ВЗАЄМОДІЯ. КОІППО Google-сайт кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та безпечного освітнього середовища.
"Уроки з Гордєєвим": 9 занять із протидії дезінформації.  Благодійна організація «Смарт Ангел» у межах проєкту «Всеохопна інформаційно-просвітницька кампанія з протидії дезінформації» розробила дев’ять серій медіапродукту «Уроки з Гордєєвим». Відеоролики створили, щоб звернутися до молоді й пояснити, як працює дезінформація і чим вона небезпечна, сприяти розвитку критичного мислення.
Головним героєм сюжетів став Єгор Гордєєв - фахівець у галузі журналістики та медіа. У межах уроків він провів низку офлайн-зустрічей зі старшокласниками, де в легкій і доступній формі діалогу школярі вчилися розпізнавати дезінформацію і протистояти їй.
В епізодах можна дізнатися про те, що таке фотофейки і якими вони бувають, чим небезпечні діпфейки, як розпізнати ботів, протидіяти дезінформації та що робити, якщо ви стали жертвою кібербулінгу.

Правила Інтернет безпеки та Інтернет етики для дiтей i підлітків 
 • Поговорити зі своїми батьками, щоб дізнатися про правила користування Internet, включаючи те, куди ти можеш заходити, що ти можеш робити, коли ти можеш виходити в онлайн і як довго ти можеш перебувати в онлайні.
 • Нiколи й нікому не давайте особистої iнформацiї про себе (прiзвище, номер телефону, адресу, номер школи) без дозволу батькiв.Якщо ви вiднайшли в мережi щось, що бентежить вас, не намагайтеся розiбратися в цьому самостiйно. Звернiться до батькiв або вчителiв - вони знають, що треба робити.
 • Зустрiчi в реальному життi зi знайомими по Інтернет-спiлкуванню не є дуже гарною iдеєю, оскiльки люди можуть бути дуже рiзними в електронному спiлкуваннi i пiд час реальної зустрiчi. Якщо ж ви все-таки хочете зустрiтися з ними, повiдомте про це батькiв, i нехай вони пiдуть на першу зустрiч разом iз вами.
 • Не вiдкривайте листи електронної пошти, файли або web-сторiнки, отриманi вiд людей, яких ви реально не знаєте або яким не довiряєте.
 • Нiкому не давайте свiй пароль, за винятком дорослих вашої родини.
 • Завжди дотримуйтеся сiмейних правил Інтернет-безпеки: вони розробленi для того, щоб ви почувалися комфортно й безпечно в мережi.
 • Нiколи не робiть того, що може призвести до грошових витрат у вашiй родинi, окрiм випадкiв, коли поруч iз вами батьки.
 • Завжди будьте ввiчливими в 
 • електронному листуваннi, i вашi респонденти будуть ввiчливими з вами. В електронних листах не користуйтеся верхнiм регiстром, це сприймається в мережi як крик i може прикро вразити вашого спiврозмовника.
 • Не надсилайте в листi iнформацiю великого обсягу (картинки, фотографії тощо) без попередньої домовленості з вашим співрозмовником.
 • Не розсилайте листи з будь-якою iнформацiєю незнайомим людям без їхнього прохання, це сприймається як спам i, звичайно, засмучує користувачiв мережi. 
 • Завжди поводьтеся в мережі так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами.БЕЗПЕКА ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ
ДЛЯ БАТЬКІВ
Інтернет сприяв швидкому стрибку у сфері інформації суспільства. Але разом із тим цей ресурс містить багато ризиків. 
Дізнайтеся про 6 правил, які допоможуть вам захистити свою дитину від небезпеки в Інтернеті. 

1. Розмістіть комп'ютер у кімнаті, яку використовують усі члени родини.
Іноді діти тримають у секреті те, що вони користуються Інтернетом. Вони можуть не бажати того, аби їх батьки були у курсі їх дій в мережі. Важливо не реагувати досить емоційно, а зробити все можливе, аби зняти цю психологічну напругу.
Обговорювати можливі труднощі легше, коли комп'ютер знаходиться у спільній кімнаті. Крім того, ви можете використовувати Інтернет разом із дитиною. Таким чином, розмови про Інтернет та контроль за його використанням стануть повсякденною частиною вашого родинного життя.

2. Використовуйте будильник для обмеження часу, якій дитина проводить в Інтернеті. Заздалегідь погодьте тривалість перебування в Інтернеті.
Бажано визначити час перебування дітей в он-лайні. Час, проведений за комп'ютером, необхідно обмежити для того, аби не нанести шкоду стану здоров'я дитини. Ігрова комп'ютерна залежність стала великою проблемою у всьому світі.
Обговоріть час перебування дитини в Інтернеті та домовтесь про використання будильника. Таким чином ви уникнете можливих конфліктних ситуацій.

3. Використовуйте технічні засоби захисту: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр.
Для роботи за комп'ютером зовсім необов'язково знати всі його функціональні можливості. Запросіть спеціаліста, якій налаштує операційну систему вашого комп'ютера та покаже, як працювати із батьківським контролем. Краще один раз побачити, аніж багато разів почути. Не використовуйте у себе вдома комп'ютер, який технічно є незахищеним.
Також ви можете пройти он-лайн навчання та навчитись найбільш ефективно використовувати функції безпеки браузера та самостійно налаштовувати батьківський контроль.
Встановить Microsoft Security Essentialis зараз, і ваш комп'ютер буде захищеним у реальному часі від вірусів, програм-шпигунів та інших зловмисних програм.

4. Створіть "Сімейні інтернет-правила", що містять правила онлайн-безпеки для дітей.
Діти навчаються шляхом експериментування. Якщо ви зацікавлені у тому, аби ваша дитина навчалась не на своїх власних помилках - якомога частіше обговорюйте теми, пов'язані із Інтернетом. Ви можете розказати, наприклад, про достовірність інформації, розташованої в мережі. Так ви невимушено створите свої "родинні правила" Інтернет-безпеки. Традиції, норми та правил, які закріпились у родинні - довговічні.

5. Проводьте більше часу з дитиною. Всіляко заохочуйте обговорення тем, пов'язаних з Інтернетом.
В житті кожного трапляються помилки. Немає потреби сприймати помилки дітей як життєву проблему. Будуйте довірливі стосунки задля того, аби бути впевненими, що у будь-якій ситуації дитина звернеться за допомогою саме до вас. Щоб не сталось, ваша дитина повинна бути впевненою, що у будь якій ситуації вона може розраховувати на вашу підтримку та прийняття. Гарний рецепт побудови довірливих відносин - щоденне спілкування та спільне проведення вільного часу. В невимушеній ситуації набагато легше обговорювати "складні" питання.

6. Навчайте дітей критично ставитися до інформації в Інтернеті і не повідомляти конфіденційні дані он-лайн.
Повідомте дитині, що практично кожен може створити свій сайт, і при цьому ніхто не може проконтролювати достовірність інформації, розташованої на такому сайті. Навчіть дитину використовувати інформацію із різних перевірених джерел.

Кросворд "Хто ти: "чайник" чи "юзер"?"


Гра "ТАК" - "НІ"
 

Більше ігор про безпечне поводження в мережі Інтернет за посиланням 


Про День безпечного Інтернету (2021)
День безпечного Інтернету (англ. Safe Internet Day) відзначається у перший вівторок лютого. Ідея святкування належить Єврокомісії (січень 2004 року), яка була підтримана європейськими некомерційними організаціями Europe SchoolNet та Insafe. Головний координатор Дня - некомерційна організація Insafe (Europe Safel Internet Network).
В 2009 році День безпечного Інтернету відзначався в рамках 500 заходів, проведених в 50 країнах по усьому світі. В Україні День безпечного Інтернету вперше відзначався в лютому 2009 року з ініціативи Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті.

На платформі ДІЯ. Цифрова освіта для батьків маленьких українців створили серіал “Безпека дітей в інтернеті”, в якому вас навчать, як уберегти дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних Інтернет-спілок, сексуального насильства.

Оригінал статті - на сайті Українського кризового медіа-центру: https://uacrisis.org/uk/den-bezpechnogo-internetu-2021

Немає коментарів:

Дописати коментар