24 лютого 2022 року о 5 годині ранку росія завдала ракетних ударів по території України й розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Почалася Велика Вітчизняна війна Українського Народу проти нацистсько-фашистської орди рф. Українці стали на захист Рідної Землі. Ми впевнені - Україна переможе! За нами Правда, з нами Бог! Нас підтримує весь світ! Українці - вільний, нескорений народ! Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!

Освітній процес. ЗНО. Інтернет ресурси

Інтернет ресурси на допомогу освітньому процесу

http://www.president.gov.ua/ 


Президент України (Назва з Інтернету. Дата перегляду 10.03.22)


http://rada.gov.ua/ 
 Верховна Рада України (Назва з Інтернету. Дата перегляду 10.03.22)


http://www.kmu.gov.ua/ 
Урядовий портал (Дата перегляду 10.03.22)http://mon.gov.ua/ 

Міністерство науки і освіти України 
Нова Українська Школа (Дата перегляду 10.03.22)
 
http://osvita.ua/
Новини ЗНО  (Дата перегляду 10.03.22)

Центр навчальних технологій (Дата перегляду 10.03.22)
http://www.test-center.od.ua/index.php?action=main
(Дата перегляду 10.03.22)

http://nus.org.ua/ 

Нова українська школа
(Дата перегляду 10.03.22)Інформація про систему забезпечення якості освіти
ПОЛОЖЕННЯ про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах (Дата перегляду 07.03.22)

Шкільний бібліотечно-інформаційний центр_faсebook Сторінка висвітлює процес перетворення шкільної бібліотеки в сучасний бібліотечно-інформаційний центр - ШБІЦ.(Дата перегляду 10.03.22)


Український проект "Якість освіти"Мета даного ресурсу — надавати фахову допомогу освітянам України, поширювати авторські методики викладання, вести прямий діалог з авторами підручників, забезпечити зв`язок між провідними фахівцями в кожній науковій галузі, методистами, управлінцями, вчителями.
У межах даного проекту постійно розробляються сторінки авторів українських підручників, на яких кожен авторський колектив має змогу у вигляді відеопрезентації донести до вчителя авторську концепцію та власне бачення методики використання підручника в навчальному процесі.200+ мовних кліше для створення наукових текстів (частина 1) (дата перегляду 29.01.2022)
200+ мовних кліше для створення наукових текстів (частина 2) (дата перегляду 29.01.2022)

Метою діяльності Інституту є наукове і навчально-методичне забезпечення модернізації змісту освіти, процесу виховання, розвитку та соціалізації особистості шляхом проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень та впровадження їхніх результатів.


Знайшов
 - це освітній портал для учнів, батьків та вчителів, на якому Ви можете знайти актуальні новини, підручники та інформацію про школи.

 https://www.educ.com.ua/ - Український освітній портал (НУШ)
Мінна безпека
- інформаційно-методичні матеріали


Гуртом - торрент- толока - Фільми, електронна бібліотека, музика, програми ПК

Про Дорожній Рух - Правила дорожнього руху в Україні; ПДР Тести; Дорожні знаки; ПДР Новини.

50 найкращих україномовних YouTube-каналів – про науку, культуру, освіту, мандри, ґаджети та спорт

Наша мова - українська. Якщо Ви хочете, щоб Ваша дитина навчилася гарно розмовляти українською, потрібно, щоб вона її чула скрізь, і насамперед вдома, - ця сторінка саме для Вас.

Інформаційна підтримка освітнього процесу Корисні посилання
 1. Порядок проходження атестації педагогічних працівників у КОІППО
 2. http://nus.org.ua/    Нова Українська Школа (Дата перегляду 10.03.22)
 3. https://imzo.gov.ua/ Інститут модернізації якості освіти (Дата перегляду 10.03.22)
 4. Educational Era. Створюємо освітні онлайн-проекти Студія он-лайн освіти. Український освітній проект, що створює повноцінні онлайн-курси та супроводжувальні матеріали широкого профілю. Мета — зробити освіту в країні доступною та якісною на зразок західних найкращих освітніх ініціатив. (Дата перегляду 10.03.22)
 5. На Урок - освітній портал, що створює необмежені можливості для обміну досвідом між освітянами
 6. Освіторія - це неприбуткова громадська спілка, яка допомагає змінювати і розвивати освіту в Україні: створює інноваційні школи і програми, допомагає вчителям навчатись та надає доступ до якісної та сучасної освіти малозабезпеченим дітям, прагне підняти українську освіту на міжнародний рівень та створити можливості для навчання дітей за передовими міжнародними стандартами. (Дата перегляду 10.03.22)
 7. http://osvita.ua/school/program/8795/ Навчальні програми (Дата перегляду 10.03.22)
 8. Uroki.net. Все для вчителя На сторінках цього сайту Ви знайдете наступну інформацію: поурочне та тематичне планування, відкриті уроки, сценарії шкільних свят, класні години, методичні розробки, конспекти уроків, презентації, підручники, лабораторні, контрольні роботи і безліч інших матеріалів для вчителів інформатики, математики, хімії та біології , фізики та астрономії, географії, ОБЖ, російської мови та літератури, історії, трудового навчання, початкових класів, української мови і літератури, а також матеріали для педагогів-організаторів, шкільні х психологів, завучів, класних керівників і директорів шкіл, ліцеїв, гімназій! (Дата перегляду 12.03.22)
 9. ostriv.in.ua  Освітній портал «Острів знань»: надання підтримки професійної діяльності вчителя; надання можливості самореалізації та самоствердження через спільну практичну діяльність; створення та підтримка нових освітніх ініціатив; створення єдиного інформаційного педагогічного ресурсу; організація практичної діяльності та взаємодії вчителів у мережі; підготовка єдиної бази текстових, аудіо та відеоматеріалів для віддаленного навчання й екстернату; розвиток і реалізація творчих здібностей учасників проектів. (Дата перегляду 25.02.22)
 10. http://tut-cikavo.com/ Цікава інформація на будь-який смак (Дата перегляду 10.03.22)
 11. https://vseosvita.ua/library Бібліотека методичних матеріалів (Дата перегляду 10.03.22)
 12. Методичний портал | Інтернет-ресурси загальноосвітньої тематики (Дата перегляду 10.03.22)
 13. Навчальні матеріали он-лайн (Дата перегляду 10.03.22)
 14. Prometheus – масові безкоштовні онлайн-курси (Дата перегляду 10.03.22)
 15. EdEra - масові безкоштовні курси для вчителів
 16. Український фонд "Благополуччя дітей" (Дата перегляду 10.03.22)
 17. http://la-strada.org.ua/ Громадська організація "Ла Страда - Україна". Протидія торгівлі людьми. Протидія насильству в сім'ї. Гендер і правозахист. Захист прав дітей. (Дата перегляду 10.03.22) 
 18. https://pustunchik.ua/ua Дитячий портал "Пустунчик": ігри, творчість, віртуальна школа, кінозал, аудіотека, свята, тести, загадки, вікторини та ще багато іншого.
 19. НУШ - освітня платформа "На Урок"
 20. еПлатформа НУШ. КОІППО
 21. Готові шкільні презентації
 22. ОБЛАСНИЙ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ОСВІТНЬОГО МЕНЕДЖМЕНТУ ТА КООРДИНАЦІЇ ДІЯЛЬНОСТІ МЕТОДИЧНИХ СЛУЖБ
 23. Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти
 24. Знайшов https://znayshov.com/ - все для освітян, учнів, батьків  (10.03.22)
 25. Шкільне життя. Сайт для освітян. Нормативно-правові документи, конспекти уроків, сценарії свят тощо. (11.02.22)
 26. Всеукраїнська програма ментального здоров'я "ТИ ЯК?". Техніки самодопомоги під час стресу, контакти гарячих ліній психологічної допомоги, корисні поради для піклування про ментальне здоров'я.
 1. МОН України. Інклюзивне навчання (Дата перегляду 16.11.21)
 2. НУШ. Інклюзивне навчання у школі: кроки до успішного початку (Дата перегляду 16.11.21)
 3. НУШ. Як організувати інклюзивне навчання у школі: покрокова інструкція (Дата перегляду 16.11.21)
 4. ПЕДРАДА. Портал освітян України. Інклюзивне навчання в початковій школі (Дата перегляду 16.11.21)
 5. НА УРОК. Методика роботи з дітьми з особливими потребами (Дата перегляду 16.11.21)
 6. Порошенко Н.А. Інклюзивна освіта: навчальний посібник. Київ: "ТОВ "Агенство "Україна", 2019. 300с. У посібнику розкрито концептуальні засади інклюзивної освіти, міжнародне і національне законодавство з розвитку інклюзивної освіти, зарубіжний досвід впровадження інклюзивної освіти, державно-громадське управління інклюзивною освітою. Особлива увага відведена питанню навчання дитини з ООП в системі закладів загальної середньої освіти (Дата перегляду 16.11.21)
 7. Інклюзивне навчання в освітньому закладі: кроки до успішного початку (НУШ)
 8. Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти (Постанова Кабінету Міністрів України №957 від 15.09.2021)
 9. Матеріали для інклюзивного навчання, для розвитку дітей з інтелектуальними порушеннями (Google-документи)
 10. Навчально-методичний посібник «Інклюзивне навчання у закладах загальної середньої освіти: керівництво для тренера»
 11. Методичний посібник "Практика взаємодії з батьками дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивному просторі"
 12. Оформлення індивідуальної програми розвитку дитини за новим зразком. Методичні матеріали
 13. Практичний посібник корекційно-розвиткових занять з соціально-побутового орієнтування для дитини з інтелектуальними порушеннями (розумова відсталість). 6 клас. І семестр
 14. Поради для організації інклюзивного навчання під час війни
 15. Онлайн-марафон «УНІВЕРСАЛЬНІ ОСВІТНІ МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОГО ТА ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ ДІТЕЙ ЗОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ»
 16. Інклюзивна освіта від А до Я: порадник для педагогів і батьків / Укладачі Н. В. Заєркова, А. О. Трейтяк. К., 2016. 68 с.
 17. Навчально-методичні посібники для педагогічних працівників, які працюють з учнями з особливими освітніми потребами (сайт "Знайшов")
 18. Цікаві поради та рекомендації для батьків учнів, які навчаються за інклюзивною формою
 19. Інклюзивна освіта (форум)
 20. Інклюзивна освіта: добірка матеріалів із Бібліотеки «На Урок»

 1. AcademIQПроєкт «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic Integrity and Quality Initiative – Academic IQ), що реалізується Американськими Радами з міжнародної освіти за сприяння Посольства США в Україні (Відділу преси, освіти та культури), Міністерства освіти і науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, має на меті об’єднати професійну спільноту освітян для обміну досвідом та співпраці  задля інституціоналізації принципів академічної доброчесності в системи середньої та вищої освіти України.(Дата перегляду 16.11.21)
 2. Проєкт сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP. (Дата перегляду 16.11.21)
 3. Проєкт формування академічної доброчесності в школі – SAISS. (Дата перегляду 16.11.21)
 4. Академічна доброчесність у середній освіті: методичні рекомендації (Дата перегляду 16.11.21)
 5. Prometheus. Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів (Дата перегляду 16.11.21)
 1. Всеукраїнська школа онлайн. Відеоуроки, тести та завдання для школярів 5-11 класів (Дата перегляду 01.11.21)
 2. Організація дистанційного навчання в школі. Методичні рекомендації. Посібник для шкіл (Дата перегляду 01.11.21)
 3. Практики та підходи до дистанційного навчання. Рекомендації для педагогів (Дата перегляду 01.11.21)
 4. Карантинне навчання. Висновки і рекомендації (Дата перегляду 01.11.21)
 5. Супер пятірка онлайн-інструментів для дистанційного навчання (Дата перегляду 01.11.21)
 6. 35 інструментів для дистанційного навчання. Добірка НУШ (Дата перегляду 16.11.21)
 7. Mozaik Education - Інноваційні цифрові освітні рішення: для вчителів, для використання у класі; для учнів, для навчання вдома; для шкіл, для цифрової освіти (Дата перегляду 07/09/22)
 1. Он-ляндія - спільна ініціативна програма Microsoft "Партнерство в навчанні", соціально відповідальних комерційних структур, неурядових організацій, за підтримкою громадсько-соціальних діячів.(Дата перегляду 10.11.21)
 2. Програму "Он-ляндія - безпека дітей в Інтернеті" із зацікавленням використовують у своїй роботі педагогічні працівники. Дійсно, на сайті зібрані матеріали для дітей та їх батьків, учителів. Більшість навчальних закладів беруть активну участь у поширенні Програми - проводять тренінги, семінари, круглі столи, відкриті уроки, конкурси та вікторини. Волонтери Он-ляндії проводять тренінги із безпеки дітей в Інтернеті як для вчителів та дітей, так і для батьків учнів. Цікаві інтерактивні форми роботи, використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, - все це дозволяє результативно проводити тренінги в навчальних закладах України.(Дата перегляду 10.11.21)
 3. ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ: ресурси та натхнення Освітній серіал "Про кібербулінг для підлітків"(Дата перегляду 10.11.21)
 4. ІНТЕРНЕТ БЕЗПЕКА. КОІППО Методичні рекомендації, дидактичні  та інструктивні матеріали, посібники, можливості для навчання, онлайнові ігри, ресурсні платформи, подкасти, критичний аналіз інформації, дешифрування фейків (Дата перегляду 10.11.21)
 5. Не ведись. Безпека дитини в інтернеті. Інформаційний сайт для батьків, учнів, педагогів (Дата перегляду 10.11.21)
 1. Антибулінг  (Дата перегляду 10.04.21)
 2. Освітній серіал "Про кібербулінг для підлітків"  (10.04.21)
 3. Корисні посилання щодо теми антибулінгу (12.04.21)
 4. Андрєєнкова В.Л., Лунченко Н.В. Освітня програма факультативу "Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе". Київ, 2018. 14 с.(Дата перегляду 10.11.21)
 5. Андрєєнкова В.Л., Лунченко Н.В. Освітня програма гуртка "Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації". Київ, 2018. 23 с.(Дата перегляду 10.11.21)
 6. Андрєєнкова В.Л., Мельничук В.О., Калашник О.А. Протидія булінгу в закладі освіти: системний підхід. Методичний посібник. Київ: ТОВ «Агентство «Україна», 2019. 132 сДаний методичний посібник є продовженням системного підходу до розбудови безпечного освітнього середовища із залученням працівників закладів освіти та безпосередньо здобувачів освіти, а саме – дітей і молоді. Як організувати системну роботу з протидії насильства та булінгу в закладі освіти? Як діагностувати наявність булінгу в освітньому середовищі? Який, алгоритм дій у разі його виявленні? До кого звертатись по допомогу? Які практичні інструменти має знати кожен та кожна на випадок, якщо стає учасником булінгу під час освітнього процесу? Які практичні інструменти створення безпечного середовища в закладі освіти? Відповіді на ці та інші питання можна буде знайти в цьому посібнику. Для педагогічних та соціальних працівників, батьків здобувачів освіти, студентів вищих навчальних закладів педагогічного та соціального профілю, фахівців громадських організацій, широкого кола громадськості.(Дата перегляду 10.11.21)
 7. Комплект освітніх програм «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації». Київ, 2018. 140 с. (Дата перегляду 10.11.21)
 8. Освітній серіал "Про кібербулінг для підлітків" (Дата перегляду 10.11.21)
 9. Створення системи служб порозуміння для впровадження медіації за принципом «рівний-рівному/рівна-рівній» та вирішення конфліктів мирним шляхом у закладах освіти. Київ: ФОП Нічога С.О. 2018. 174 с.  (Дата перегляду 10.11.21)
 10. Цюман Т. П., Бойчук Н. І. Кодекс безпечного освітнього середовища: метод. посіб. / за заг.ред. Цюман Т. П. Київ, 2018. 56 с. (Дата перегляду 10.11.21)
 11. Підготовка та видання матеріалів здійснені в межах проекту «Попередження сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей у країнах Центральної та Східної Європи – комплексний підхід», впровадженого Українським фондом «Благополуччя дітей» у партнерстві з Фундацією «Даємо дітям силу» (Польща) за фінансової підтримки OAK Foundation (Швейцарія). Видання буде корисним адміністраціям закладів освіти, педагогам, практичним психологам, соціальним педагогам, батькам, а також усім, хто працює у сфері попередження насильства над дітьми. (Дата перегляду 10.11.21)
 12. Безпека в інтернеті (сторінка блогу "Поліанна") (Дата перегляду 10.11.21)

Учителям початкових класів 
 1. Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів початкових класів (Дата перегляду 10.04.21)
 2. https://www.facebook.com/groups/844649238918653/ група вчителів початкових класів "Вчитель вчителю, учням, батькам". Досвід учителів початкової школи. (Дата перегляду 10.04.21)
 3. Еd-Еra – EdEra Books Сервіс інтерактивної освітньої літератури Оновлені програми для початкової школи. Поради експертів, додаткові навчальні матеріали. Відео звернення письменників, внесених в програму літературного читання. Вільний доступ до всіх матеріалів. Вчителям, учням, батькам (Дата перегляду 10.04.21)
 4. На крилах успіху Освітншй проект, який задовольняє потреби освітян та батьків і відповідає новим стандартам "Нової української школи". (Дата перегляду 10.04.21)
 5. Портал вчителів початкових класів "Урок"  (Дата перегляду 10.04.21)
 6. https://nachalka.com.ua/ Початкове навчання в Україні (Дата перегляду 10.04.21)
 7. Учу дома. Навчаю дома  Блог про сімейне і домашнє навчання дітей (Дата перегляду 10.04.21)
 8. http://teacher.in.ua/  Український освітні порталРозробки уроків. Матеріали до уроків. Навчальна робота. Виховна робота (Дата перегляду 10.04.21)
 9. yrok.at.ua  Портал учителів  початкових класів (Дата перегляду 10.04.21)
 10. abetka.ukrlife.org  «Весела абетка». Україномовний ресурс для дітей: казки, усмішки, скоромовки, загадки (Дата перегляду 10.04.21)
 11. www.e-ranok.com.ua Електронні книги e-Ranok. Електронні книги видавництва «Ранок» можуть стати в пригоді вчителю початкової школи (Дата перегляду 10.04.21)
 12. http://demenkovets.blogspot.com/ Блог учителя початкових класів Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. №1 ім. Є Березняка Деменковець Л.С. (Дата перегляду 10.04.21)
 13. http://www.svitlana-dmytrieva.kr.sch.in.ua/ Сайт учителя початкових класів Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. №1 ім. Є Березняка Дмитрієвої С.А. (Дата перегляду 10.04.21)
 14. EDUC.com.ua Український освітній портал: все про освіту в Україні, довідник шкіл і навчальних закладів, практичні завдання для дітей.
 1. ІТ-книга. Традиційні та електронні підручники з інформаційних технологій (Дата перегляду 10.04.21)
 2. Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів інформатики (Дата перегляду 10.04.21)
 3. Форум інформатиків України (Дата перегляду 10.04.21)
 4. Сайт “Інформатика” (Дата перегляду 10.04.21)
 5. E-olimp – інтернет-портал організаційно-методичного забезпечення дистанційних олімпіад з програмування для обдарованої молоді навчальних закладів України (Дата перегляду 10.04.21)
 6. TestProvider – онлайн ресурс для перевірки рівня знань з програмування та інформаційних технологій. (Дата перегляду 10.04.21)
 7. Проект IT Junior (Дата перегляду 10.04.21)
 8. Інтерактивний підручник з інформатики (Дата перегляду 10.04.21)
 9. Дистанційне навчання інформатики (Дата перегляду 10.04.21)
 10. Інтерактивні вправи learningapps (Дата перегляду 10.04.21)
 11. Онлайн-тестування “Майстер-тест” (Дата перегляду 10.04.21)
 12. Динамічні презентації Prezi (Дата перегляду 26/05/19)
 13. http://lito.kr.ua/stem-instrumenti/ Онлайнові інструменти STEM. НМЛ інформаційно технологічної освіти. КОІППО ім. В.Сухомлинського (Дата перегляду 26/05/19)
 14. http://itkrvg.blogspot.com/ Блог НМЛ інформаційно-технологічної освіти. КОІППО ім. В.Сухомлинського (Дата перегляду 10.04.21)
(Дата перегляду 07.04.21)
 1. Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів історії
 2. www.nbuv.gov.ua  Національна парламентська бібліотека України ім В І Вернадського
 3. www.pravo.biz.uaЕлектронна бібліотека з правознавства
 4. www.helsinki.org.uaУкраїнська Гельсінська спілка з прав людини
 5. www.history.org.ua Інститут історії Національної Академії наук України
 6. www.memory.gov.uaУкраїнський інститут національної пам'яті
 7. history.vn.ua - Книги та підручники з історії України та всесвітньої історії
 8. www.cossackdom.com - Історія українського козацтва
 9. www.prostir.museum - Музейний простір України
 10. http://history.org.ua/uk Інститут історії України
 11. Невідомий Майдан. Революція Гідності в історіях очевидці
 12. http://www.pomichna-school3.edukit.kr.ua/shkiljnij_muzej/ Шкільний музей. Помічнянська ЗШ №3
 13. https://ybogdanov.github.io/ – розкішна горизонтальна візуалізація історії в особах: можна наочно побачити, хто з видатних діячів мистецтва, політиків, вчених, релігійних лідерів і бізнесменів жив в один час.
 14. https://drive.google.com/open?id=1qdJPzKrVIxs9zf3K-TOqYrtnxEN9YpE_ Ружанська Т.В. Бібліографічний посібник "Мій рідний край у центрі України. Історія. Краєзнавство".  До  посібника включено науково-популярну, науково-художню літературу історико-краєзнавчого спрямування, яка містить матеріали щодо вивчення історичної та культурної спадщини Кіровоградської області, зокрема Добровеличківського району та м. Помічна.
(Дата перегляду 07.04.21)
 1. LearnEnglish вебсайт для дітей
 2. Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів іноземних мов
 3. MES English – безкоштовні готові матеріали для вчителя — наочності, роздаткові матеріали, сертифікати, проекти, відео, ігри.
 4. MES English – безкоштовні готові матеріали для вчителя — наочності, роздаткові матеріали, сертифікати, проекти, відео, ігри.
 5. ESL Galaxy – безкоштовні роздаткові матеріали, які можна роздрукувати, вправи для дітей, ігри та online-вправи з граматики, лексики та вимови, відео матеріали.
 6. TeachingEnglish – велика кількість країнознавчого матеріалу, культура, освіта, життя британців.
 7. LearnEnglish – методи і способи викладання англійської мови, пісні, вірші, ігри, оповідання, граматика, усні теми та ін.
 8. Изучаем английский – на сайті розміщено вправи та ігри на різні лексичні та граматичні теми.
 9. PuzzleEnglish – безкоштовін відеоролики для навчання аудіюванню та читанню.
 10. ESLprintables – безкоштовні роздаткові ресурси для всіх чотирьох видів діяльності, які можна роздрукувати.
 11. http://osvita.ua/languages/46386/ 10 безкоштовних ресурсів для вивчення англійської мови
 12. https://naurok.com.ua/post/onlayn-resursi-dlya-vivchennya-angliysko-movi Он-лайн ресурси для вивчення англійської мови
(Дата перегляду 07. 04.2021)
 1. Екодія - центр екологічних ініціатив, громадська організація, яка об’єднує експертів та активістів навколо ідеї збереження довкілля через вплив на прийняття рішень. 
 2. Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів біології
 3. http://biology.civicua.org/  Всеукраїнська Асоціація вчителів біології
 4. http://my.science.ua/directory/biology/ Український біологічний сайт
 5. http://biology.org.ua/ Український білогічний сайт
 6. https://redbook-ua.org/ Сайт Червоної книги України
 7. Вебліограічний посібник "Природа" - блог "Бібліошопінг". С.В.Полтавець
 8. http://nature.land.kiev.ua/ Портал Природа створений з метою зібрати в одному місці та довести до широкого кола громадськості інформацію щодо природних об’єктів та флори і фауни України. Зокрема і про рідкісні, і ті, що потребують допомоги види тварин, рослин і рослинних угруповань. На даний час портал містить наступні сайти: Географічні карти України. Природно-заповідний фонд України. Річки України. Гори України. Печери України. Червона книга України. Зелена книга України. Птахи України. Лікарські рослини України. 
(Дата перегляду 07.04.21)
 1. Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів географії
 2. http://geografica.net.ua/ Географіка. Географічний портал
 3. http://www.geograf.com.ua/  На сторінках сайту висвітлюються основні поняття суспільної та фізичної географії України та світу, географії населення, природних ресурсів, подані результати наукових здобутків вітчизняних та світових учених.
 4. https://geoknigi.com/  Пізнавальний сайт "Географія"
 5. https://igu.org.ua/uk Інститут географії. Національна академія наук України
 6. http://www.nas.gov.ua/UA/Org/Pages/default.aspx?OrgID=0000247 Інститут географії НАН України
 7. https://windyty.com – неймовірно яскрава інтерактивна візуалізація потоків вітру, температури, тиску, опадів і морських течій в режимі реального часу на всій земній кулі. Можна подивитися, як в Атлантичному океані народжуються шторми, або на течія Гольфстрім.Крім Windyty, існує кілька подібних проектів. Зокрема, на сайті http://www.ventusky.com ви зможете оцінити величину снігового покриву. А сервіс https://earth.nullschool.net дозволить також оцінити рівні забруднення пилом і хімічними сполуками. Як повинен виглядати атлас в XXI столітті? Наприклад, так – http://dsl.richmond.edu/panorama. University of Richmond створює інтерактивний атлас історичної географії США. Замість пасивного вивчення сторінок атласу користувачі можуть переміщатися в часі та просторі, взаємодіяти з вбудованими в атлас слайдерами та діаграмами, а також просто насолоджуватися неймовірною красою візуалізації даних. Впевнені, що наявність таких атласів в сучасних школах збільшило б інтерес учнів до географії. Можливо в дитинстві ви мріяли пробурити свердловину на іншу сторону Землі. Інтерактивний сервіс http://visual.ly/ дозволить вам це зробити.
 8. Секрети Чорного моря - питання й відповіді про екосистему Чорного моря.
 9. Корисні Інтернет-ресурси для вчителів географії (сайт "Знайшов")
(Дата перегляду 07.04.21)
 1. Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів математики
 2. http://formula.co.ua/  Математика. Логіка. Інтелект. На цьому сайті ви зможете навчитися вирішувати математичні завдання, освоїти різні методи рішень, закріпити пройдений матеріал. Для цього на сайті є все необхідне. Головною, відмінною від решти математичних сайтів, рисою даного є он-лайн сервіси для вирішення завдань (наприклад, розв’язання квадратного рівняння, знаходження гіпотенузи і катетів прямокутного трикутника і т.п.). Вони дозволяють без зайвих зусиль, просто ввівши відомі параметри, одним натиском кнопки обчислити шукане значення.
 3. https://books.google.com.ua/books? Веселі задачки Перельмана
 4. http://hochyvseznatu.blogspot.com/ "Хочу все знати". Блог (для учнів) учителя математики та інформатики Трибко О.Б.
 5. http://pombsl.blogspot.com/ "Про математику і не тільки". Блог учителя математики Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. №3 Баранової Світлани
 6. https://oksanakovalenko.blogspot.com/ Блог учтеля математики та інформатики Оксани Коваленко. 
 7. «Математичні етюди» – сайт, який розроблений спеціально для школярів. На ньому представлені спеціально розроблені серії коротких відео-фрагментів, що виконані з використанням тривимірної комп’ютерної графіки. Вони візуалізують сенс математичних моделей і супроводжуються відповідним текстовим роз'ясненням.
 8. Numberphile – відомий  міжнародний проект, на меті якого є популяризація математичних знань широкому загалу. Долучаються до створення відеосюжетів видатні математики з усього світу, у цікавий спосіб розповідаючи про застосування математичних принципів мислення у повсякденному житті.
 9. Mathway – світовий лідер серед програм для вирішення математичних завдань різнорівневих ступенів складності з покроковим поясненням обчислень на кожному з етапів.
 10. «BBC. Математика. Музика простих чисел» – добірка пізнавальних фільмів, присвячених найвеличнішим загадкам математики, над розгадкою яких працювали видатні уми світу.
 11. «Архімед. Повелитель чисел»;
 12. «Леонардо да Вінчі»;
 13. «Вільна енергія Тесли»
 14. «Дивні світи Циолковського»
 15. «Математика і розквіт цивілізації»;
 16. «ВВС: Історія математики».
(Дата перегляду 07.04.21)
 1. Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів світової літератури
 2. http://svitlit.ippo.kubg.edu.ua/ Портал учителів світової літератри
 3. Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів трудового навчання
 4. http://www.pomichna-rmo-rmsl.edukit.kr.ua/ Методичні діалоги. Сайт учителя російської мови та зарубіжної літератури Вітко М.І. Помічнянська ЗШ №1.
 5. http://zarubizhn.blogspot.com/ Блог учителя російської мови та зарубіжної літератури Вітко М.І. Помічнянська ЗШ №1.
(Дата перегляду 07.04.21)
 1. http://led-koippo.edukit.kr.ua/ukrainsjka_mova_ta_literatura/ НМЛ гуманітарно-естетичних дисциплін. КОІППО ім. В.Сухомлинського
 2. https://ukrainskamova.com/ Офіційний сайт української мови
 3. Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів української мови та літератури
 4. http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/ Словники Україн он-лайнhttp://urccyl.com.ua/zolotyi-spysok-vid-ukrainy/ Центр дослідження літератури для дітей та юнацтва
 5. http://ippo.kubg.edu.ua/ekspres-uroky Експрес-уроки української мови О.Авраменка
 6. http://www.mova.info/ Лінгвістичний портал MOVA.info
 7. http://mova.kreschatic.kiev.ua/  Уроки державної мови
 8. http://nepravylno-pravylno.wikidot.com/ Неправильно - правильно. Довідник з українського слововживання М.Волощак
 9. http://ponomariv-kultura-slova.wikidot.com/ Олександр Пономарів. Культура слова: мовностилістичні поради 
 10. http://chak-chy-pravylno-my-hovorymo.wikidot.com/ Посібник Євгенії Чак "Чи правильно ми говоримо?"
(Дата перегляду 07.04.21)
 1. http://www.fizika.net.ua/index.php Сайт учителів фізики. Методичні матеріали для уроків
 2. Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів фізики
 3. http://bestpfusik.blogspot.com/ Просто фізика. Задачі з фізики, астрономії
 4. http://bestpfusik.blogspot.com/p/blog-page_18.html Фізика. Довідник
 5. http://bestpfusik.blogspot.com/p/blog-page_28.html Астрономія. Довідник
 6. https://sites.google.com/site/fizikapomicnoie/home Фізика Помічної. Сайт учителя фізики та астрономії Скороход С.В. Помічнянська ЗШ №1
 7. Lab4Physics – це освітня програма, яку було створено спеціально для школярів та вчителів фізики. Її використання дозволяє застосовувати планшети і смартфони як лабораторні інструменти. Завдяки цьому під час уроку можна провести значну кількість експериментів без спеціального обладнання.
 8. Mini Gear – YouTube-канал, на якому зібрані демонстрації того, як власноруч з підручних матеріалів створити моделі різноманітних механізмів, пристроїв та приладів.
 9. Minutephysics – освітній проект, на YouTube-каналі якого за допомогою прийому скрайбінгу просто та зрозуміло розповідається про складні фізичні процеси і явища.
 10. GetAClass – це безкоштовний освітній ресурс, де сформований Банк коротких пізнавальних відео з дослідами, перегляд яких дозволяє з легкістю опанувати складну науку фізику.
 11. Thang010146 – YouTube-канал, на якому представлено понад 500 відеодемонстрацій роботи різноманітних механізмів з коротким письмовим поясненням сенсу процесу, який відтворюється.
(Дата перегляду 10.04.21
 1. Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів хімії
 2. http://www.alhimik.ru/ Алхимик. Помічник, лоцман у морі хімічних речовин та явищ
 3. Школа хімії  На сайті ви знайдете корисну інформацію, цікаві факти, відеоколекції, різні за тематикою та складністю задачі, історії з життя хіміків – все те, що допоможе вам зануритись в дивовижний світ хімії. 
 4. Перелік веб-сайтів, що допоможуть Вам поглибити знання з хімії

(Дата перегляду 07.04.21)
Методичний портал | Інтернет-ресурси для вчителів художньо-естетичного циклу
Кіровоградський обласний краєзнавчий музей
Кіровоградський обласний художній музей
Художньо-меморіальний музей О.О.Осмьоркіна (м.Кропивницький)

Правовий ресурс для дорослих та дітей
Законодавство в системі захисту прав дітей
В розділі представлено перелік документів державного та міжнародного рівня, направлених на забезпечення реалізації власних можливостей дітей в безпечних та сприятливих умовах, в сім’ї, в сім’ї, яка здійснює опіку та соціалізації дітей у суспільстві.
– Конституція України: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80
– Закон України «Про охорону дитинства»: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2402-14
– Закон України «Про органи та служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей»: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/20/95-%D0%B2%D1%80
– Закон України «Про попередження насилля в сім’ї»: http://kodeksy.com.ua/pro_poperedzhennya_nasilstva_v_simyi.htm
– Закон України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю»: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2558-14
– Закон України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2109-14
– Конвенція ООН про права дитини – головний міжнародний документ про захист дітей http://www.just.gov.ua/data/files/11-2009/Konvencija_OON_pro_prava_ditini.pdf
– Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству із цими явищами (Стамбульська конвенція 2011 р.) https://rm.coe.int/1680093d9e
– Концепція Державної соціальної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2021 року: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/230-2017-%D1%80

Громадські та благодійні організації з прав захисту дітей в Україні
– Коаліція Права дитини в Україні: http://www.childrights.in.ua/Koalcja_NUO_Prava_ditini_v_Ukran
– Благодійна організація «Партнерство кожній дитині»: http://www.p4ec.org.ua/ua/about
– Всеукраїнська благодійна організація Український фонд «Благополуччя дітей»: http://childfund.org.ua/about
– Громадська організація «Товаристо захисту прав дітей та дітей-інвалідів «Промінь Надії»: http://cd-platform.org/profile/preferences/3177-hromadska-orhanizatsiia-tovarystvo-zakhystu-prav-ditei-ta-ditei-invalidiv-promin-nadii
– Українська Мережа за Права Дитини: http://childrights.org.ua
– Всеукраїнська громадська організація «Ліга соціальних працівників України»: http://ligasocial.org.ua/
– Всеукраїнська громадська організація «Магнолія»: http://magnolia.org.ua/k/content/pro-nas
– СОС Дитячі містечка України http://sos-ukraine.org/ua/nashi_partnery/
– Жіночий консорціум України – об’єднання, засноване жіночими громадськими організаціями, для забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні http://wcu-network.org.ua/
– Захист материнства, сім’ї та дітей (Міністерство соціальної політики України) http://www.msp.gov.ua/timeline/Zahist-materinstva-simi-ta-ditey.html - це об’єднання, засноване и громадськими організаціями, для рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та благополуччя дітей в Україні.

Посібники з прав дитини та попередження насилля
– Медіа та права дитини : посібник для журналістів створений самими журналістами [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.unicef.org/ukraine/1329-mediachildright_ukr.pdf (дата звернення 15.05. 2017). – Назва з екрану.
– Денисенко Л. В. Права людини для дітей : посібник для вчителів та тренерів [Електронний ресурс] / [Л. В. Денисенко, О. А. Дзюбій]. – Київ : Час друку, 2011. – 260 с. – Режим доступу http://www.osce.org/uk/ukraine/106797?download=true (дата звернення 15.05. 2017). – Назва з екрану
– Рольф Голлоб. Досліджуємо права дітей [Електронний ресурс] : посібник / Рольф Голлоб, Петер Крапф, Вільтруд Вайдінгер. – Режим доступу: http://www.living-democracy.com/uk/textbooks/volume-5/ (дата звернення 15.05.2017). – Назва з екрану.
Компосито : посібник з навчання дітей правам людини http://www.eycb.coe.int/compasito/ru/chapter_0/2_pre.html

Ресурс для дітей
– Конвенція ООН про права дитини – головний міжнародний документ про захист дітей http://www.just.gov.ua/data/files/11-2009/Konvencija_OON_pro_prava_ditini.pdf
– Права дітей: сайт правової освіти дітей та підлітків: http://www.kidrights.kherson.ua/kj/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=64
– Смішарики – Азбука прав дитини – онлайн http://smishariki.com.ua/index.php/azbuka-prav-dytyny
– Книги і посилання з питань прав дитини. Відеоряд про права дитини http://www.kinder.mksat.net/inform_i_bd/pravo/3_knigi/index.html
– Центр інформації про права людини. Права дитини https://humanrights.org.ua/rights/children_rights
– Пустунчик: дитячий портал. Вчимо права дітей, граючись http://pustunchik.ua/ua/online-school/jurisprudence/uchim-prava-detej-igraja


1 коментар:

 1. in fact, now more than ever, additional materials for studying almost any subject on the net have been developed, but they still need to be looked for, especially in the format that would be convenient for you personally. In fact, with the language as well, I myself studied English at https://englishpapa.ua/ where advanced technologies are also used in terms of learning languages, and it was thanks to extensive practice, including with native speakers, that I quickly got used to this language which has never happened to me personally.

  ВідповістиВидалити