14 березня небайдужа до математики частина людства, відзначає день числа «Пі»
Число Пі – одна з найвідоміших і найважливіших математичних констант у світі. Перші згадки про відношення довжини кола до діаметра з’явилися ще в старозавітних текстах. Число Пі - визначається нескінченним десятковим дробом 3,14159265… Позначив це число грецькою буквою π вперше англійський математик Вільям Джонсон (1706). Назва та позначення π походить від початкової букви грецького слова περιφέρεια — периферія, коло.
Я
кби науці було невідоме число Пі, людство не мало би ні радіо, ні телефонів, не могло б подорожувати літаком. Існує безліч формул, що містять число Пі, без яких неможливо розрахувати траєкторії польоту космічних кораблів. Проте число Пі зустічається у формулах, що застосовуються в найрізноманітніших сферах людського життя.
Чому саме в цей день відзначається це свято?
У 1987 році фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу запропонував започаткувати святкування дня числа Пі 14 березня. Тому що в написанні ця дата виглядає як 3,14 (місяць, число). Звідси і пояснення.
Якщо бути точним, то вітати друзів з днем «пі» потрібно 14 березня о 1:59, у відповідності до цифр числа «пі» - 3,14(159)26...Саме 3.14 – перші три цифри числа Пі, що найбільш відомі кожній людині.
Цікаво! 14 березня 1592 року 6:53:58 - це ідеальний час Дня числа Пі. Якщо цю дату і час записати в американському форматі - 3.14 1592 6:53:58, то записаний порядок цифр збігається з першими 12 цифрами в числі Пі.
Цього дня усі прихильники математики користуються предметами або роблять справи, які пов’язані з числом «Пі», обговорюють важливість цієї константи для світу й розв’язують задачі на тренування пам’яті за допомогою числа Пі.
Число «Пі» – математична константа, яка виражає відношення довжини кола до довжині його діаметра.
Якщо розрахувати довжину екватора Землі з використанням числа Пі з точністю до дев’ятого знака, помилка в розрахунках складе всього близько 6 мм.
Тридцяти дев’яти знаків після коми в числі Пі досить для обчислення довжини кола, що оперізує відомі космічні об’єкти у Всесвіті, з похибкою не більшою, ніж радіус атома водню!
Крім того, саме 14 березня народився один із найвидатніших учених світу – Альберт Ейнштейн. З того часу святкування Дня числа Пі поступово набувало все більших масштабів. А в 2019 році ЮНЕСКО призначило 14 березня офіційним Міжнародним днем математики.
А ви знаєте, як звучить число π? Музиканти вже давно здогадалися перевести цифри в ноти і створити музику з числа π.
Результати вражають https://youtu.be/OMq9he-5HUU
Немає коментарів:
Дописати коментар