24 лютого 2022 року о 5 годині ранку росія завдала ракетних ударів по території України й розпочала пряме повномасштабне вторгнення. Почалася Велика Вітчизняна війна Українського Народу проти нацистсько-фашистської орди рф. Українці стали на захист Рідної Землі. Ми впевнені - Україна переможе! За нами Правда, з нами Бог! Нас підтримує весь світ! Українці - вільний, нескорений народ! Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!

Видавнича діяльність


OR-бібліотека. Твоя мобільна читалка : добірка художніх текстів (QR-коди) з української та зарубіжної літератури для текстуального вивчення у 5-11 кл. закладів середньої освіти / упоряд. Т. В. Ружанська. Помічна : бібліотека Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. №3,  2020. 51 с.
https://cutt.ly/dxrClav 


Універсальна десяткова класифікація (УДК): орієнтовна робоча схема таблиць УДК для бібліотек закладів загальної освіти (посібник) / упорядник Т.В.Ружанська. Помічна : б-ка Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. №3, 2020. - 48 с. 

У посібнику представлені орієнтовні схеми таблиць УДК (Універсальна десяткова класифікація), адаптовані для використання у бібліотеках закладів загальної середньої освіти (з урахуванням територіальної приналежності – Кіровоградська область). Численні методичні рекомендації сприятимуть ефективній організації роботи. Дотримання єдиних підходів у впровадженні УДК в освітянських бібліотеках сприятиме уніфікуванню роботи, виконанню запланованих робіт з найменшими витратами часу, фінансових і матеріальних ресурсів та підвищенню кваліфікації бібліотекарів. Посібник насамперед розрахований на працівників освітянських бібліотек.
Біобібліографічний нарис "На полотні життя Надії" про самобутню художницю з Помічної Надію  Падурську


Ружанська Т.В. Бібліотечні уроки та виховні заходи у школі: досвід організації та проведення масових заходів у шкільній бібліотеці / Т.В.Ружанська. - Помічна: Шкільна бібліотека, 2013. - 142 с.: іл.


Ружанська Т.В. Відкрий для себе Україну: анотований бібліографічний покажчик: книги з історії України (різних жанрів і напрямків) / упоряд. та комп’ют. оформлення Т.В.Ружанської. – Помічна: Бібліотека Помічнянської ЗШ №3, 2016. – 189 с.: іл. – [Укр. та рос. мовами].


До бібліографічного покажчика включено науково-популярну, довідкову, художню та науково-художню літературу, яка містить матеріали щодо вивчення історії України. Джерелом для його створення послужив фонд шкільної бібліотеки.
Покажчик запрошує читачів у книжкову подорож по рідній країні.
З книжок, представлених у ньому ми дізнаємось про героїчну і водночас гірку історичну долю наших предків. Вони працювали і творили, боронили свою землю і розбудовували державу. Їх поневолювали, морили голодом і вбивали, нівечили їхню історичну пам’ять, але вони вистояли і зберегли для нас рідний край, його символи, мову і культуру.
Ці книжки - мандрівка різними часами і епохами становлення нашої країни, вони розкривають способи мислення людей, їхнє розуміння й оцінювання історичних подій, що відбувалися в Україні.
Для вчителів, учнів та їх батьків, усіх, хто цікавиться історією України.


Дивовижний світ природи: рекомендаційний бібліографічний покажчик для учнів 5-11 класів / упоряд. та комп’ют. оформ.  Т.В.Ружанської.- Помічна: ЗШ №3, 2013.- 58 с.: іл.

До покажчика включено кращу науково-популярну, науково-художню, художню та довідкову літературу, яка є у фонді шкільної бібліотеки про дивовижну планету, назва якої – Земля, про багатство і красу рідної природи, необхідність її збереження для майбутніх поколінь.  Ці книги написали відомі вчені, мандрівники, письменники.
Бібліографічний покажчик буде корисним для учнів загальноосвітніх шкіл, для вчителів та всіх, хто цікавиться рослинами, тваринами та науками про Землю.
Доцільно його використовувати при проведенні Днів інформації, книжкових виставок  та виховних годин з даної тематики тощо.


Здорова людина – здорове суспільство: дидактичні матеріали для проведення бесід щодо формування в учнів здорового способу життя та збереження  репродуктивного  здоров’я:  посібник  для  вчителів/  упоряд. та  комп’ют.  оформлення  Ружанської  Т.В.;  передм.  Калініченко  О.І. - Помічна: Шкільна бібліотека, 2011. – 199с.:іл.

У посібнику зібрані кращі матеріали з періодичних видань «Все для  вчителя», «Позакласний  час»,  «Шкільна  бібліотека»  щодо профілактики  шкідливих  звичок  в  загальноосвітніх  навчальних закладах.
Висвітлюється  методика  проведення  цілеспрямованої системи  профілактичної  роботи  з  таких  проблем,  як  наркоманія, тютюнопаління,  алкоголізм  та  СНІД.  Розкриваються  питання стосовно збереження репродуктивного здоров’я молоді.


Ружанська Т.В. Мій рідний край – у центрі України. Історія. Краєзнавство [Текст]: бібліографічний посібник / упоряд. та комп’ют. оформлення Т.В.Ружанської. – 2-ге вид., допов., перероб. - Помічна: Бібліотека Помічнянської ЗШ №3, 2016. – 192 с.: іл.

До бібліографічного посібника включено науково-популярну, науково-художню літературу історико-краєзнавчого спрямування, яка містить матеріали щодо вивчення історичної та культурної спадщини Кіровоградської області, зокрема Добровеличківського району та міста Помічна.
Джерелом для створення посібника послужив фонд шкільної бібліотеки та фонд шкільного історико-краєзнавчого музею, а також матеріали пошукових досліджень учителів навчальних закладів міста та краєзнавців району. Текст супроводжується фотографіями.
Приємно здивує читачів рубрика «Це цікаво!», яка висвітлює різноманітні відомості, легенди та перекази з історії рідного краю.
Матеріал бібліографічного посібника сприятиме формуванню в учнів почуття любові і гордості за свою малу Батьківщину, усвідомлення того, що її історія є частиною загальноукраїнської та європейської історії.

Ружанська Т.В. Історико-краєзнавчий  музей  Помічнянської  загальноосвітньої школи  І-ІІІ  ступенів  №3.  Путівник  [Текст]  /  Т.В.Ружанська.  –  Помічна: бібліотека Помічнянської ЗШ №3, 2013. – 52 с.: іл. 

Видання  є  путівником  по  історико-краєзнавчому  музею Помічнянської  ЗШ  №3.  Він  ознайомлює  читача  з  розташуванням експозицій та змістом музею.

Текст ілюстрований фотографіями.


Школа - Бібліотека - Сім'я

Любов  до  читання  виховуємо  в  сім’ї  [Текст]: матеріали  для  бесід  з  батьками  щодо  виховання  у дітей  любові  до  читання  //  упоряд.  та  комп’ют. оформлення  Ружанської  Т.В.  –  Помічна:  Шкільна бібліотека  ЗШ  №3,  2011.  –  54  с.:  іл.  –  (Укр.  та  рос. мовами).

Шановні батьки!
Розуміючи  важливість  відродження  спільного  читання  у родинах  і  з  огляду  на  поглиблення  кризи  так  званої  «не любові»  до  читання  у  дітей,  пропоную  вам  пройти батьківський всеобуч.
Тільки разом ми навчимося азів та зробимо перші кроки на шляху  до  виховання  справжнього  читача.  Тільки  спільні зусилля  бібліотекарів,  батьків,  вихователів  із  популяризації сімейного  читання  дадуть  певні  позитивні  результати.  І  тоді
вільний  час  наші  діти  проводитимуть  змістовно,  цікаво,  з кожною  новою  книжкою,  підвищуючи  свою  інформаційну культуру та розширюючи кругозір. Сподіваюсь,  що  пропоновані  інформаційні  матеріали допоможуть знайти відповіді на питання, які вас цікавлять або хвилюють.
Тетяна Ружанська

Дитина йде до школи. Корисні поради батькам першокласників
10 порад батькам майбутніх першокласників

Інформаційні буклети


Кросворди, ребуси

Немає коментарів:

Дописати коментар