Земля не належить нам.
Це ми належимо Землі.
(Вождь індіанців сіу, 1854 рік)
Земля - наш рідний дім!
20 березня – Всесвітній день Землі!
Свято запроваджене з ініціативи Організації Об’єднаних Націй. Дату обрали не випадково: 20 березня - день весняного рівнодення, коли пробуджується природа і починається новий рівень її розвитку.

Американський сенатор Гейлорд Нельсон
Засновник цього дня – відомий американський громадський діяч Джон Мортон. Він розгорнув кампанію з висаджування дерев і чагарників у 1840-х рр. для того, щоб розвивати в людях дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Ця ідея так сильно його захопила, що коли він став секретарем штату Небраска, у 1872 р., він запропонував встановити спеціальний день, присвячений озелененню.
У календарі міжнародних свят існує два Дні Землі - сьогоднішній відзначається в День весняного рівнодення, а другий - 22 квітня. Перший має миротворчу та гуманістичну спрямованість, другий - екологічну.
Заходи до Всесвітнього дня Землі спонукають людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля.
Перша акція у рамках дня Землі пройшла 55 років тому - у 1970 році в США.
Природа страждає і Земля закликає нас до дій щодо її збереження. Внаслідок забруднення пластиковим сміттям відбуваються патологічні зміни у водах океанів. Екстремальна спека, лісові пожежі та повені, а також рекордний сезон ураганів в Атлантичному океані торкнулися мільйонів людей.
Зміна клімату, антропогенні зміни в природі, а також неприпустимі дії, що порушують біорізноманіття, такі як вирубування лісів, зміни у землекористуванні, забруднення земель та річок, війни, екоциди й замінування – прискорюють руйнування планети. Адже екосистеми підтримують усе життя Землі. Чим здоровіші наші екосистеми, тим здоровіша планета та її люди. А відновлення пошкоджених екосистем допоможе покінчити зі злиднями, боротися зі зміною клімату та запобігти масовій загибелі людей.
У цей міжнародний день ми всі повинні усвідомити, що світ потребує стійкішої економіки, яка працює на благо людей і планети. Ми повинні прагнути гармонії людини і природи. Міжнародний день Матері-Землі дає нам можливість дізнатися про ті важкі завдання, які стоять перед людством для збереження планети.
Постійне нагадування про проблеми Землі спонукає і нас приєднатися до глобальної ініціативи з метою збереження нашої планети.
Зокрема:
- участь у різноманітних заходах, які сприяють підвищенню обізнаності про навколишнє середовище;
- участь у заходах з висаджування дерев у своїй громаді, щоб збільшити зелені насадження та запобігти вирубці лісів.
- участь у кампаніях з очищення, які спрямовані на видалення сміття й пластикових відходів з природних зон та підтримувати ініціативи
- обговорення принципів скорочення пластику, повторного використання та переробки і застосовування їх у своєму щоденному житті.
- організація та проведення освітніх семінарів щодо сталих способів життя, відновлювані джерела енергії та збереження біорізноманіття.
Лише спільними зусиллями ми можемо робити наш світ кращим для майбутніх поколінь.
Факти та цифри
✔ Щорічно планета втрачає 10 мільйонів гектарів лісу – площу, що перевищує територію Ісландії. На сьогодні деградовано до 40% поверхні суші, включаючи 30% ріллі та 10% пасовищ.
✔ Здорова екосистема допомагає захистити нас від різноманітних хвороб. Біологічна різноманітність ускладнює швидке поширення патогенів.
✔ За оцінками ООН, приблизно мільйон видів тварин та рослин нині перебувають під загрозою зникнення.
За матеріалами – ООН
Презентація дитячої енциклопедії "Земля і океани"
Гра вікторина Земля - наш дім!
Земля - наш дім. Екологія. Довкілля.
Цікаві логічні ігри для тих, хто любить і оберігає Землю!
Наша планета - Земля
Гра-вікторина "Планета Земля"
Вікторина мандрівника "Світовий океан Землі"
Сортуємо сміття правильно!
Природа: жива й нежива
Кросворд "Екологія"
Перевір свою екологічну культуру
Природа. Людина. Професії. Гра "Склади пару"
Флора рідної Землі
Загадки про тварин
Птахи - окраса Землі
Птахи України. Гра "Склади пару"
Склади пазл
Немає коментарів:
Дописати коментар